Facebook

Úvod > Projekty > Rozvoj všestranné spolupráce > Odraz významných výročí ve spolupráci měst Jilemnice a Karpacz

Odraz významných výročí ve spolupráci měst Jilemnice a Karpacz

Město Jilemnice získalo dotaci EU na realizaci projektu

„Odraz významných výročí ve spolupráci měst Jilemnice a Karpacz“

Mezi městy Jilemnice a Karpacz probíhá intenzivní spolupráce při přípravě a realizaci mnoha projektů. Rok 2010 je vhodnou příležitostí k prohloubení této oboustranně obohacující spolupráce, neboť společně oslavíme 65 let od osvobození. Shodou okolností si obě města v letošním roce připomínají důležitá kulatá výročí: Jilemnice 660 let od své první zmínky a Karpacz 50 let od udělení městských práv.

V této souvislosti budou v Jilemnici zorganizovány 2 společné akce:

Otevírání studánek = kulturní akce k výročí osvobození na pozadí díla Bohuslava Martinů; vystoupí čeští i polští amatérští umělci; pro účinkující soubory jsou připraveny upomínkové předměty. Za účelem výtvarného podtržení jara bude pro účinkující vytvořen jednoduchý stylizovaný kroj (kostýmní návrh i ušití provede ZUŠ). Organizuje ZUŠ 9.května 2010.

Krkonošský kámen mudrců = tvořivé dílny, české děti ve spolupráci s polskými vyrábějí výrobky na téma 660 let první zmínky o Jilemnici. Organizuje ZŠ Harracha 20.května 2010.

Na upomínku významných výročí bude vydán leták o Jilemnici ve 4 mutacích (česko-polská a anglicko-německá verze), almanach (česko-polská mutace) a retro kalendář na rok 2011, který bude mapovat akce oslav v roce 2010 (česko-polsky).
S ohledem na potřebu zvýšení vzájemné informovanosti bude vytvořena společná webová databáze, která bude informovat o akcích probíhajících v Jilemnici a Karpaczi, které jsou vhodné pro turistiku.

  • Harmonogram realizace projektu: 04/2010 – 03/2011
  • Celkové náklady projektu:   17 350,04 Eur
  • Dotace EU:                                14 747,53 Eur
  • Podíl Města Jilemnice:             2 602,51 Eur

Další informace o projektu naleznete na výše uvedených odkazech, v případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.

Hlavní manažer projektu:

Mgr. Kateřina Jandurová, tel: 481 565 120, e-mail: jandurova@mesto.jilemnice.cz

 

 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.