Facebook

Úvod > Projekty > Modernanizace občanské vybavenosti > Zvýšení bezpečnosti pro chodce na silnici II/286 v Jilemnici – u

Zvýšení bezpečnosti pro chodce na silnici II/286 v Jilemnici – ulice Krkonošská

„Realizace projektu probíhá za podpory Nadace ČEZ“

Město Jilemnice získalo za podpory Nadace ČEZ příspěvek ve výši 120 000 Kč na projekt s názvem „Zvýšení bezpečnosti pro chodce na silnici II/286 v Jilemnici – ulice Krkonošská“. Cílem projektu je zpřehlednění dopravní situace a zvýšení bezpečnosti na stávajícím přechodu  pro chodce v ulici Krkonošská (vedle prodejny Intersport) instalací nového osvětlení. Přechod vede přes velmi frekventovanou silnici a jeho nové nasvícení výrazně zvýší bezpečnost chodců při přecházení vozovky a stane se tak pro občany přehlednějším a lépe viditelným i za snížené viditelnosti a tmy.

Projektem se stávající přechod pro chodce zvýrazní novým vodorovným dopravním značením a instalací dvou nových sloupů speciálního veřejného osvětlení. Zároveň budou v rámci projektu rozšířeny chodníkové plochy po obou stranách přechodu (bezbariérová úprava), proběhne oprava vozovky a pro zajištění bezpečnějšího přecházení zde bude nově nainstalováno světelné signalizační zařízení – semafory.

 

Harmonogram realizace projektu: červen 2021 – srpen 2021

Celkové náklady projektu: 1 328 877,66 Kč

 

Kontakty:

Ing. Martin Šnorbert – vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku,
tel: 481 565 127, e-mail: snorbert@mesto.jilemnice.cz

František Augustin – investiční technik,
tel.: 481 565 210, e-mail: augustin@mesto.jilemnice.cz

Ing. Daniela Rejlová – projektový manažer,
tel: 481 565 212, e-mail: rejlova@mesto.jilemnice.cz


 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.