Facebook

Úvod > Novinky

Umělci k poctě Hofmanovi

Umělci k poctě Hofmanovi

01.03.2018 - 28.03.2018

  • Pořadatel: SD Jilm Jilemnice

Rádi bychom Vás pozvali do Galerie V kotelně ve Společenském domě JILM, kde se uskuteční výstava obrazů, které vznikly na podzim minulého roku během mezinárodního malířského sympozia Umělci k poctě Hofmanovi ve městě Szklarska Poręba. Sympozium bylo uspořádáno jako součást Roku Wlastimila Hofmana. Hofman byl malíř s českými a polskými kořeny. Ve Szklarské Porębě, která uspořádáním řady akcí mu nyní vzdává hold, strávil hodně let. Jako umělec byl uznáván na obou stranách hranice.
Zářijového sympozia ve městě Szklarska Poręba, jehož výsledky nyní můžete obdivovat, se zúčastnilo 15 profesionálních umělců z Polska a České republiky: Lukrezia Skaloudová Puchmajerová, Ilona Chválová, Darina Martinovská, Hana Chlumská, Lukáš Černý, Beata Kornicka-Konecka, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz, Dariusz Miliński, Ludmiła Riabkowa, Janusz Konecki, Monika Krakowska, Janusz Motylski. Vznikla řada velmi zajímavých děl, inspirovaných Hofmanovou tvorbou a životem. Velmi individuálních a často osobních. K vidění budou v  Galerii V kotelně do 28.3.2018. Srdečně Vás zveme!

 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.