Švýcarsko

07.12.2020, od 18:00 hod

• Vstupné: 80,-

O zážitky z měsíční cesta Švýcarskem se podělí Libor Turek.

Začneme v Rakousku  u Attersee. Pak už se přesuneme do Švýcarska, kde budeme obdivovat např. Rhétskou dráhu , především úsek Albula či Landwasser- nejfotografovanější viadukt světa.. Projdeme Švýcarský Grand Canyon - Rýnskou soutěsku,  či tektonickou soutěsku Sardona..Cílem cesty byla i starobylá města např. Chur či Bergun .Vystoupíme na Eggishorn a pod sebou budeme obdivovat největší alpský ledovec - Aletsch.
Vstoupíme do jeskyně v Rhonském ledovci... Další body jen ve zkratce : největší podzemní  jezero Evropy u vesnice St. Leonard, vílí komíny - geologický "zázrak", opuštěné vesnice,, kouzelná jezera např. Lac Bleu, nejvyšší přehradu Evropy  Grande Dixence , pas Sv. Bernarda a mnoho dalších přírodních skvostů nejkrásnější země Evropy. Na závěr nás čekají italské Dolomity.