KOČIČÍ POHÁDKA - Hálkovo městské divadlo Nymburk (představení pro MŠ a 1. – 4. ročník ZŠ)

04.03.2020, od 8:30 a 10:15 hod

• Vstupné: 60,-
Představení pro MŠ a 1. – 4. ročník ZŠ

Je krásný podvečer a kočičí matinka Čičina s dcerkami Mickou a Mindou vyskáčí na svou oblíbenou střechu, aby tam dováděly, jak jen to kočky umějí, když na obloze svítí Měsíček. Z okna v podkroví je však nadávkami přivítá nevrlý pan Kačaba. A není to poprvé. Prý kvůli tomu kočičímu poskakování a mňoukání nemůže spát! Ale tentokrát nezůstane jen u nadávek. Kačaba kočkám nachystá zrádnou past – skrytou díru ve střeše.

Tou se ale na půdu propadne nový příchozí - kocour Macek, který si světácky nechává říkat Mackie. Jeho volání o pomoc uslyší Líza, nejmladší dcerka Čičiny.

Sama kocourka vytáhnout nedokáže, ale z oblohy na její prosbu přispěchá samotný Měsíček, patron všech koček. Do přízně vysvobozeného Macíka se lísají Micka s Mindou, ale ten má záhy vybráno – malá Líza je ta pravá! Už to vypadá na šťastný konec, ale pomstychtivý Kačaba se nevzdává… a kdo ví, jak by to s kočkami na střeše dopadlo, kdyby s tou největší úplňkovou silou opět nezasáhl dobrák Měsíček.

Přijďte se podívat na veselou pohádku plnou tance a kočičáren v rytmu písniček Jiřího Beneše.

Cena za žáka : 60 Kč